Сьогодні ми розповімо вам про те, що Юридичний центр захисту боржників допомагає з такою непростою ситуацією як накладення виконавчого нотаріального напису. Нерідко боржники з цим стикаються. У нашій статті — говоримо про те, що це, в чому суть нотаріального напису і показуємо приклади (судові рішення) наших успішних справ.
У чому суть виконавчого напису нотаріуса, що це таке?
Виконавчий напис це такий вид виконавчого документа. Видає його нотаріус, і він підлягає обов’язковому виконанню (примусовому). Регулюється Це Законом України «Про виконавче провадження».
Що означає це для боржника? По суті для нього це судове рішення, яке він зобов’язаний виконати (тобто обов’язково виплатити борг, який там вказано). Але тут є і свої нюанси.
І виконавчий напис нотаріуса, і виконавчий лист за судовим рішенням — і той і інший підлягають виконанню. Різниця полягає в порядку прийняття.
Судові рішення приймається в результаті судового дослідження (всебічного, повного) — суд розглядає всі докази у справі, враховує всі думки всіх сторін. Виконавчий же напис — його накладає нотаріус за заявою кредитної організації. І в цьому процесі боржник навіть не задіяний, він може про це не знати! Нерідкі випадки, коли боржник вже отримує тільки цей документ (його ставлять перед фактом).
Ідея нотаріального напису — вона в чому полягає?
По суті це примусове виконання всіх «безперечних зобов’язань», як формулює закон. Тобто нотаріус не вникає і не розбирається, звідки взялися ці суми боргу, чи правильно вони нараховані та ін. Кредитор нарахував, подав заяву нотаріусу — і будь ласка, нотаріус накладає напис до виконання. Якщо нараховані суми боргу не вірні, то страждає тільки боржник!
Тобто Нотаріальний напис по суті можна оскаржити.
Як можна це зробити?
Це може бути судовий шлях — подається апеляція або касаційна скарга. Потрібно подати окремий позов до суду, щоб оскаржити цей нотаріальний напис.
Небезпека в тому, що якщо цього не зробити, то боржнику доведеться платити за примусово за цим виконавчим написом нотаріуса — а тут може бути і обтяження доходу, і зобов’язання виплатити конкретну суму боргу (не факт, що вірну), і арешти банківських рахунків, арешти майна та ін.
Є ще один нюанс — комісія за обслуговування кредитної заборгованості.
Крім просто нарахованих відсотків по кредиту, більшість кредиторів (особливо банки) включають також і додаткові платежі. Зокрема, плату за обслуговування цього кредиту, що робить його ще більш дорогим. І нерідко, коли позичальник змушений виплачувати такі суми за обслуговування цього кредиту, які навіть більше сум нарахованих відсотків.
Як допомагає Юридичний центр захисту боржників?
Частина наших клієнтів стикається, на жаль, з такою проблемою як виконавчий нотаріальний напис. Для таких клієнтів у нас навіть існує окрема послуга — «Зняття нотаріального напису», тут про неї можна почитати докладніше.
У цьому матеріалі — деякі успішні приклади наших клієнтів. Всупереч суперечливій судовій практиці наші юристи можуть визнати недійсними такі пункти договору як «обслуговування кредитного договору». Таким чином, боржник буде платити банку тільки «тіло кредиту», основний борг і нараховані відсотки.
У цьому відео трохи докладніше про те, як ми допомагає клієнтам, які зіткнулися з нотаріальної виконавчої написом.
Як вже говорилося вище, в судовому порядку ми оскаржуємо нотаріальний напис. Ми розбираємося в тому, чи вірно нарахований борг від кредитора, і якщо є порушення, допомагаємо вирішити ці питання нашим клієнтам.
Наша мета — допомога вам у позбавленні від боргів, у тому числі нарахованих незаконно.
Якщо ви зіткнулися з виконавчим нотаріальним написом або у вас інше питання — приходьте до нас на консультацію. Вихід є завжди!
В Юридичному центрі захисту боржників точно знають, як допомогти Вам у вирішенні питань з проблемними позиками.
Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе вам.
Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!