Кілька місяців тому в Україні Верховною Радою був створений законопроект 4241 відомий як антиколекторський. Закон був підписаний і набув чинності з 14 липня 2021 року. Тут ви можете докладніше почитати про це, але пройдемося коротко по основних пунктах.

 

 

  • Тепер всім колекторським компаніям потрібно отримувати офіційний дозвіл на свою діяльність, ліцензію. Регулює цей процес НБУ. Та кожна такая компанія зобов’язана увійті до Реєстру.
  • Реєстр колекторських фірм відкритий, знову-таки, контролює його НБУ. Тепер співробітники колекторських компаній зобов’язані, здійснюючи дзвінок клієнту, спочатку представлятися — називати своє ім’я та прізвище, посаду, компанію, яку вони представляють.
  • Колектори можуть дзвонити боржникам тільки з 9 до 19, в нічний час — заборонено. Обмеження і на кількість дзвінків-не більше двох протягом доби. Прийти до клієнта «додому» без попередження такі співробітники тепер не мають права. Також їм заборонено чинити тиск через соцмережі та інші електронні засоби, вдаватися до методів поширення неетичної сумнівної інформації про позичальника та ін.
  • Більш того, кожен позичальник повинен пам’ятати: навіть якщо у Вас скупчилися борги перед кредитною організацією, то вона, передаючи борг колекторам, повинна повідомити Вас про це в письмовому вигляді.
  • Банкам, МФО та іншим кредитом тепер заборонено звертатися до компаній-колекторів, які не є членами Реєстру. Для них загрожує за таке штраф.
  • Тепер є поняття про «етичне» спілкування з боржником — і це також буде контролюватися. У разі невиконання колекторським компаніям загрожує штраф, виключення з Реєстру, позбавлення ліцензії.

 

Правильна назва антиколекторського Закону — «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості» (1349-IX).

І ось, ми отримуємо перші позитивні приклади дії цього Закону. У прес-службі НБУ повідомили, що є факт порушення вимог законодавства щодо колекторської компанії та її спілкування з боржником. Було виявлено факт порушення ТОВ «Кредитпромінвест» — а саме порушення правил етичної поведінки з боржником. По-перше, повідомляється, що дана компанія не перебувала в реєстрі НБУ, а по-друге, вдавалася до методів, заборонених за законом (наклеп, погрози, який відправлялися колегам боржниці з аморальним підтекстом, загрози особистого характеру).

 

Новий закон регулює аспекти взаємодії між компанією-колектором і боржником в рамках врегулювання простроченої заборгованості, а саме вони в даному випадку і були порушені.

 

Закон України» Про споживче кредитування » також регулює вимоги щодо етичної поведінки (стаття 25), вони й були порушені. В результаті НБУ наклав штраф на ТОВ «Кредитпромінвест» у розмірі 102 тисячі гривень за це порушення. Рішення було винесено 1.10.2021 Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

Таким чином, ми можемо бачити Закон у дії. Тепер позичальники можуть бути більш впевнені в своєму майбутньому. Якщо ви потрапили в складне становище з кредитами, то знайте, що завжди можна знайти метод, як законно і з мінімальними втратами від цього позбутися. Наш Юридичний центр захисту боржників орієнтований на суворе дотримання букви закону, при цьому, ми надаємо допомогу всім громадянам України, які загрузли в «кредитній кабалі».

 

Ви можете звернутися до нас за консультацією-наші фахівці допоможуть підібрати найоптимальніший шлях позбавлення від проблем. А особливо, якщо ви стали жертвою неетичного, хамського або загрозливого ставлення колекторів, вам тим більше до нас! В арсеналі наших досвідчених юристів великий досвід і знання законодавства, всіх нюансів. Вам може бути корисна одна з наших послуг, наприклад, «Переговори з кредитором (антиколектор)»або ЗПП — «Захист прав позичальника».

 

Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотнього зв’язку. Наші консультанти допоможуть Вам.

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!