Законодавство змінюється і з’являються нові правила, які вплинуть на банківських боржників. Також будуть введені додаткові критерії діяльності колекторських організацій, що, як кажуть експерти, буде обмежувати діяльність нелегальних колекторів і їх жорстокі методи “вибивання” боргів з громадян. Давайте розберемо, що це за зміни.

Роботу колекторських служб тепер контролюватимуть Національний банк і комерційні банки, у яких є договірні відносини з цими службами. Тепер колекторам, які перевищують свої повноваження, будуть “світити” штрафи або навіть заборона діяльності. І це не зможе не відбитися на позичальників: колекторське тиск буде ослаблено, що не зможе в свою чергу не вплинути на сферу проблемних кредитів в цілому.

Контроль діяльності колекторів державою.

У Верховній Раді був розроблений законопроект, згідно з яким Національний банк повинен встановити чіткі вимоги до колекторських фірм (законопроект № 4241, що знаходиться на підписі у президента). Крім цього:

буде створено єдиний реєстр колекторських організацій;
створення інспекцій для перевірки діяльності колекторів і для нагляду за ними;
створення системи контролю законності їх діяльності;
розгляд скарг позичальників на діяльності колекторів

Залишити коментар

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!