У наш час багато хто користується кредитами або кредитними картами, це буває зручно. Однак трапиться може всяке — втрата роботи або хвороба, інші непередбачені обставини. При цьому, якщо є кредит в банку (споживчий або заставний) або мікрофінансової організації (МФО), то платити його все одно потрібно. Кредитній організації за великим рахунком все одно, що відбувається в житті позичальника. Для них головне — отримувати назад свої гроші з відсотками. Але ось все-таки трапилася ситуація з простроченням, як бути в цьому випадку?

 

Що робити, якщо скупчився борг у банку або МФО?

 

Є шанс, що з кредитною організацією можна домовитися. Принаймні, спробувати точно варто. У кожного банку є умови «спрощення» або лояльності по відношенню до своїх клієнтів. Наприклад, це можуть бути відстрочки по кредиту або кредитні канікули, також можливості зміни умов. В такому випадку позичальникові слід мати якісь документи, які підтвердили б ситуацію, що склалася (запис про звільнення, довідка про те, що людина стоїть на обліку в Службі зайнятості як безробітний, довідки про хворобу або втрати працездатності тощо).

 

У разі, якщо у Вас є споживчий кредит і по ньому прострочення, краще написати заяву кредитору про реструктуризацію боргу. Якщо ж кредит це іпотека або автокредит, то можна подати заяву про кредитні канікули або про період з мінімальними платежами.

 

Якщо кредитор пішов Вам назустріч, і переглянув умови по кредиту (призначені канікули, відстрочка, змінені платежі), то всі змінені умови повинні бути прописані в договорі (додатковій угоді) і підписані сторонами.

 

Якщо ж проблема серйозна, і питання з виплатами по кредиту не вирішити в найближчі пару місяців, то домовлятися з кредитною організацією складно (точніше, особливо сенсу немає). У цьому випадку варіант судового вирішення питання по боргах більш пріоритетний. Спеціально для таких випадків, коли потрібно звернення до суду, у компанії Юридичний центр захисту боржників існує послуга «Представництво в суді», докладніше про неї в цьому матеріалі.

 

Як правило, реструктуризацію боргу банки схвалюють вкрай рідко і вкрай неохоче. Ці поступки кредитору невигідні, швидше йому вигідні прострочення клієнта. В цьому випадку кредитор може нарахувати штраф, пеню або інші неустойки.

 

При погашенні боргу дуже важливо пам’ятати, що вносити платежі потрібно за рахунок погашення основного боргу, «тіла кредиту», а не відсотків. Цей нюанс потрібно контролювати, погашаючи борг, інакше кредитор автоматично зарахує це як погашення відсотків і штрафів (йому так вигідніше для себе, звичайно ж).

 

Що робити, якщо неможливо платити кредит?

 

Якщо ситуація дійсно зайшла в глухий кут, то потрібно приймати радикальні заходи. В цьому випадку — не платити кредит і готуватися до судових розглядів з цього питання. В результаті оплата позики за рішенням суду буде менше, ніж спроби повернути борги по кредиту зі штрафами, пенями, неустойками. Банківські організації, та й МФО також суди не люблять, оскільки їм це невигідно. Їм краще продати борг колектору, який буде намагатися стягнути з позичальника набагато більші суми, ніж за рішенням суду.

 

Заставний кредит: що робити, якщо нема чим платити?

 

Тут є нюанси. Наприклад, якщо у Вас автокредит, то потрібно спробувати домовитися з банком. Кредитна організація може піти на поступки, знизити щомісячний платіж або зафіксувати платіж на рівні певні суми. Якщо позичальникові йдуть на поступки і в договір вносяться зміни, то знову-таки, вони всі повинні бути зафіксовані і підписані сторонами. Особливо важливо, якщо автомобіль для Вас не предмет розкоші, а засіб пересування (потрібен для роботи).

 

Якщо ж критичної потреби в машині немає, то її можна продати (обговорюється з банком). У випадку з автокредитом справа доходить до суду, то продавати автомобіль будуть, але за зниженою ціною. Тому для Вас, як для позичальника вигідніше домовитися, ніж судитися.

 

Якщо у позичальника іпотека, то тут також рекомендовано розпочати переговори. Наприклад, можна просити зменшити платежі або отримати іпотечні (кредитні) канікули. Чи не кожен банк на таке піде і схвалить послаблення, але уточнити про їх можливості однозначно варто. Банку, звичайно, вигідніше продовжувати нараховувати відсотки, а також штрафи і пені за прострочення. Якщо банк подасть на позичальника до суду, то тут виникне варіант укладення мирової угоди.

 

Якщо ж іпотечна квартира не є для позичальника єдиним житлом, то тут також можна продати її. Попередньо це обговорюється з банком. Це буде вигідніше, ніж продаж квартири по суду (нижче ринкової ціни на 60% в середньому!). І тоді може вийде така ситуація, що і квартира буде продана, і борг залишиться (оскільки продаж по суду за зниженою вартістю може не покрити всі витрати по кредиту).

 

Чи варто доводити до суду?

 

Багатьма юристами рекомендований саме такий шлях, якщо є значні прострочення по кредиту (особливо беззалоговому). По-перше, в разі судових розглядів можна укласти мирову угоду (тут і за заставними кредитами можливо). По суду можна вирішити питання з пенями, штрафами, неустойками, завищеними відсотками: списати значну частину, через процедуру ЗПП — Захист прав позичальника від компанії Юридичний центр захисту боржників. Детальніше про процедуру читайте тут.

 

За рішенням суду виплати по кредиту через виконавчу службу будуть зафіксовані, а розмір їх — не більше половини від офіційної заробітної плати щомісяця.

 

Якщо Ви зайшли в ситуацію по своїх кредитах, не знаєте як закрити борги, а їх кількість дуже велика, то звертайтеся до юристів Юридичного центру захисту боржників. Для Вас підберуть оптимальну послугу після аналізу ситуації. У разі наявності безлічі боргів можливо підійде процедура Банкрутства фізичних осіб. Про банкрутство читайте в цій статті.

 

Всі послуги компанії Юридичний центр захисту боржників спрямовані на те, щоб допомогти людині, списати борги, знизити платежі і нарешті закрити кредит (и) з мінімальними втратами. А грамотні юристи нададуть максимально зручну стратегію поведінки для кожного клієнта, оцінивши індивідуальну ситуацію.

Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотнього зв’язку. Наші консультанти допоможуть Вам.

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!