Хто такі колектори? Краще не зустрічатися віч-на-віч з подібними організаціями і людьми, тому у кого це було, той точно знає, хто вони такі.

 

Це компанії, які займаються стягненням боргів з позичальника. Йдеться про кредити, які були видані раніше в банках і МФО, і при певній кількості боргів ці компанії продають їх колекторам. Останні і займаються витребуванням боргів. 

Дуже важливо розуміти, як діють ці компанії, щоб вміти захистити себе від них.

 

Колектори — хто це? 

 

Це можуть бути як співробітники банків або МФО (мікрофінансових організацій) — вони просто відносяться до відділів, які займаються питаннями стягнення боргів. Також це можуть бути «фрілансери» — ті, кого кредитні організації за договором залучили, щоб домагатися повернення грошей. Або це можуть бути факторингові компанії, які саме викуповують у кредитора кредит, а точніше право вимоги грошових коштів боржника.

 

Колектори і Закон: чи є зв’язок між ними?

 

Знаючи, як насправді можуть діяти колектори (тиск, залякування, неетична поведінка, погрози, нічні дзвінки, написи в під’їзді і багато чого подібного), здається дивним, що такі організації взагалі мають право на існування. І так, донедавна в Україні чимало колекторських компаній вдавалося до «сірих» методів (якщо не сказати «чорних») вимагати повернути борги. 

Але з цього року ситуація змінилася. 

Набрав чинності Закон України № 1349 — IX (19.03.21) — його суть полягає в тому, що колекторські компанії тепер мають чітке визначення, повинні працювати офіційно і складатися в Реєстрі. А також отримати дозвіл на таку діяльність — ліцензію. Реєстр веде Національний банк України, і він же контролює діяльність колекторів. Будь-який громадянин може зайти на сайт банку і перевірити, чи є конкретна фірма в реєстрі. Якщо ні — діяльність її незаконна. Також в НБУ можна написати офіційний лист-скаргу, якщо Ви зіткнулися зі свавіллям колекторів. Також в рамках закону всі такі компанії зобов’язані дотримуватися норм етичної поведінки з боржниками.

 

У законі прописані критерії легальної діяльності колекторів. Наприклад:

  • заборонено дзвонити частіше, ніж двічі на добу, а також у нічний час;
  • заборонено погрожувати боржнику і його родичам, залякувати, принижувати і ображати;
  • заборонено застосовувати інші важелі тиску через канали електронні (пошта, соціальні мережі), а також звертатися до колег по роботі боржника, до його друзів, до родичів.

 

Якщо хоча б одна з цих норм порушується, є привід звернутися з НБУ, а також в правоохоронні органи. Потрібно представити докази — наприклад, скріни листування або записи телефонних розмов, фотографії тощо. Важливо пам’ятати, що багато кредиторів в Україні не відмовляються від послуг колекторські фірм: і банки, і МФО продають свої проблемні кредити цим компаніям. А це означає, що боржники ще не раз можуть зіткнутися з колекторами на практиці.

 

Що робити, якщо Ви зіткнулися з колектором? Як захистити себе?

 

Потрібно бути пильним і дотримуватися кількох простих правил:

  • якщо Ви отримуєте дзвінок від колектора, то спочатку людина повинна представитися — назвати ПІБ, посаду, компанію, від якої вона дзвонить. Потім причина дзвінка: інформація про борг, сума та ін.;
  • знаючи назву компанії, потрібно перевірити, чи є вона в Реєстрі колекторські компаній. Це можна зробити самостійно на сайті Нацбанку;
  • всі розмови з колектором — письмові або усні, потрібно записувати.

 

Це мінімум того, що може зробити будь-який громадянин, якому подзвонив колектор.

 

Якщо ж Ваші права порушені — на Вас «тиснуть» в розмові, погрожують або залякують; якщо подзвонили в позаурочний час або родичам; якщо були застосовані інші протиправні дії, то важливо оперативно звернутися за юридичною допомогою.

 

Звернувшись до нас, Ви отримаєте: 

  1. позбавлення від свавілля колекторів;
  2. рішення за Вашими проблемними кредитами.

 

Два в одному! Найпростіший спосіб — послуга від компанії Юридичний центр захисту боржників “Переговори з кредитором” або Антиколектор. Суть дуже проста, але ефективна — є спеціальні бот, який буде відповідати за Вас колектору (налаштовується переадресація, коли Вам телефонують), де перераховуються права. У підсумку, більш грамотний діалог з колектором і зменшення тиску.

 

Щоб позбавити Вас від проблемних кредитів, особливо якщо Вони продані колекторам, ми пропонуємо, наприклад, такі послуги як пакетна пропозиція “Алгоритм вихід” і пакетна пропозиція “Захист”. Також у нас є комплексна послуга “Захист прав позичальника”. Але важливо! Наш Юридичний центр захисту боржників завжди підходить індивідуально до кожного клієнта і пропонує оптимальний вихід з проблемної ситуації, починаючи від моменту консультації.

 

Зіткнулися з колекторами і не знаєте, що робити?

Якщо самому складно розібратися в ситуації, Ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе Вам.

 

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!