Буває так, що людина бере кредит і думає, що це зовсім не надовго. Або, скажімо, користується грошима з кредитної картки, розраховуючи, що поверне їх у пільговий період без відсотків.

 

У житті ж далеко не багатьом вдається зробити це швидко — повернути борги. Ось чому будь-які кредитори починають заробляти на людях — їх клієнтах.

 

Але що ж робити, коли скупчилися борги, і коли вже дзвонять колектори? 

У нашому відео ми висвітлили лише деякі аспекти.

 

Багато українців беруть кредити в кредитних спілках, вважаючи, що так вигідніше. Але насправді плюс там тільки один — швидкість видачі такого кредиту. А платити і переплачувати все одно доведеться.

У якийсь момент настають прострочення по кредиту, оскільки оплачувати стає все складніше, а якщо їх кілька, то тим більше.

 

Які подальші наслідки для боржника, у якого є прострочення?

 

На перший погляд здається, що це судові розгляди, але ні. Головний наслідок — спілкування з колекторськими організаціями, які вимагають повернути борги. Найчастіше — вельми грубими методами, якщо не сказати терористичними. 

Навіть незважаючи на посилення законодавства і більш ефективне регулювання діяльності факторингових (колекторських) фірм в Україні, проблем залишається ще дуже багато. Такі компанії все одно звикли до жорстких методів своєї роботи, і не хочуть втрачати свою вигоду. Страждають в кінцевому підсумку боржники, прості громадяни.

 

Які ж є методи боротьби з “колекторським тиском”?

 

Скажемо відразу, фахівці Юридичного центру захисту боржників допомагають всім, хто потрапив в подібну ситуацію — прострочення по кредитах і спілкування з колекторами. 

 

Починати потрібно з головного — з вирішення проблеми із заборгованостями за кредитами.

 

Колекторський тиск повністю піде лише тоді, коли будуть вирішені питання з кредитними боргами. А в процесі вирішення — можна зменшити цей тиск. 

 

З колекторами “боротися” можна і потрібно. Наглядовий орган, який стежить за їх діяльністю тепер і порушеннями — Національний банк України. 

 

Раніше ми вже писали про те, чому не варто спілкуватися з колекторами і чому в разі порушень потрібно звертатися в НБУ (докладніше читайте тут).

Можна подати в НБУ скаргу із зазначенням (зібрати докази), що саме було порушено. Звичайно, скарги розглядаються не так вже й швидко. Якщо Банк прийде до висновку в результаті перевірки, що порушення були, тоді компанія-колектор отримає штраф. 

 

Щодо правового поля, в якому працюють колектори, можна сказати наступне.

  • Взаємодія колектора може відбуватися тільки з самим боржником, а не з третіми особами (родичі, друзі, колеги).
  • Колекторам заборонено дзвонити боржнику вночі, а також провокувати, шантажувати, погрожувати по телефону або письмово.
  • Заборонено використовувати автодозвон більше 30 хвилин в день, а також заборонено спілкуватися з боржником більше 2-х разів на день.

 

Важливий момент представництва, яким також користуються Юридичний центр захисту боржників при, власне, захисту своїх клієнтів. Якщо боржник вибрав собі представника (наприклад, юриста нашої компанії), це закріплено письмово, і колектори і кредитори проінформовані, то колектор не має права звертатися після цього безпосередньо до боржника. Тобто спілкування повинно відбуватися тільки через представника. 

 

Якщо у вас скупчилися борги, ви не знаєте як вибратися з такої ситуації, а вже тим більше якщо турбують колектори, то приходьте до нас, все це можна вирішити. Ми допомогли вже тисячам клієнтів найскладніших моментах. Вихід є завжди.

Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе вам.

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!