Буває так, що людина бере кредит і думає, що це зовсім не надовго. Або, скажімо, користується грошима з кредитної картки, розраховуючи, що поверне їх у пільговий період без відсотків.
У житті ж далеко не багатьом вдається зробити це швидко — повернути борги. Ось чому будь-які кредитори починають заробляти на людях — їх клієнтах.
Але що ж робити, коли скупчилися борги, і коли вже дзвонять колектори?
У нашому відео ми висвітлили лише деякі аспекти.
Багато українців беруть кредити в кредитних спілках, вважаючи, що так вигідніше. Але насправді плюс там тільки один — швидкість видачі такого кредиту. А платити і переплачувати все одно доведеться.
У якийсь момент настають прострочення по кредиту, оскільки оплачувати стає все складніше, а якщо їх кілька, то тим більше.
Які подальші наслідки для боржника, у якого є прострочення?
На перший погляд здається, що це судові розгляди, але ні. Головний наслідок — спілкування з колекторськими організаціями, які вимагають повернути борги. Найчастіше — вельми грубими методами, якщо не сказати терористичними.
Навіть незважаючи на посилення законодавства і більш ефективне регулювання діяльності факторингових (колекторських) фірм в Україні, проблем залишається ще дуже багато. Такі компанії все одно звикли до жорстких методів своєї роботи, і не хочуть втрачати свою вигоду. Страждають в кінцевому підсумку боржники, прості громадяни.
Які ж є методи боротьби з “колекторським тиском”?
Скажемо відразу, фахівці Юридичного центру захисту боржників допомагають всім, хто потрапив в подібну ситуацію — прострочення по кредитах і спілкування з колекторами.
Починати потрібно з головного — з вирішення проблеми із заборгованостями за кредитами.
Колекторський тиск повністю піде лише тоді, коли будуть вирішені питання з кредитними боргами. А в процесі вирішення — можна зменшити цей тиск.
З колекторами “боротися” можна і потрібно. Наглядовий орган, який стежить за їх діяльністю тепер і порушеннями — Національний банк України.
Раніше ми вже писали про те, чому не варто спілкуватися з колекторами і чому в разі порушень потрібно звертатися в НБУ (докладніше читайте тут).
Можна подати в НБУ скаргу із зазначенням (зібрати докази), що саме було порушено. Звичайно, скарги розглядаються не так вже й швидко. Якщо Банк прийде до висновку в результаті перевірки, що порушення були, тоді компанія-колектор отримає штраф.
Щодо правового поля, в якому працюють колектори, можна сказати наступне.
Важливий момент представництва, яким також користуються Юридичний центр захисту боржників при, власне, захисту своїх клієнтів. Якщо боржник вибрав собі представника (наприклад, юриста нашої компанії), це закріплено письмово, і колектори і кредитори проінформовані, то колектор не має права звертатися після цього безпосередньо до боржника. Тобто спілкування повинно відбуватися тільки через представника.
Якщо у вас скупчилися борги, ви не знаєте як вибратися з такої ситуації, а вже тим більше якщо турбують колектори, то приходьте до нас, все це можна вирішити. Ми допомогли вже тисячам клієнтів найскладніших моментах. Вихід є завжди.
Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе вам.
Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!