Процедура банкрутства стає для багатьох українців, у кого є борги, все більш актуальною. Незважаючи на те, що вона досить нова, але дозволяє розпрощатися зі значними боргами раз і назавжди. Сьогодні в статті розберемо деякі питання, які допоможуть вам зрозуміти, чи потрібна вам така процедура.

 

У чому суть банкрутства?

 

Це процедура визнання неплатоспроможною особи — тут мова йде про фізичних осіб. Рішення виносить уповноважений орган (судова інстанція). Законодавчо регулюється Кодексом України з процедур банкрутства. І в цілому, алгоритм дуже схожий на банкрутство юридичних осіб, але є нюанси.

 

Умовами тут є:

 

 • значні борги (не менше 30 прожиткових мінімумів, що на початок 2022 року становить 195 тисяч гривень і більше);
 • боржник не в змозі оплачувати всі свої кредити і вже 2 місяці і довше не платить більше половини всіх боргів. І така тенденція прогнозовано триватиме — боржник платити не може.

 

Процедура банкрутства — основні моменти?

 

Це не швидкий процес, який може зайняти в середньому 8-10 місяців:

 • боржник подає заяву за місцем свого проживання до Господарського суду і починається все з відкриття справи про неплатоспроможність;
 • далі буде призначений керуючий з реалізації майна боржника;
 • далі настає етап підготовки та реалізації плану реструктуризації протягом 5 років (виняток іпотека, тоді термін 15 років);
 • якщо план реструктуризації не узгоджений судом і кредиторами, тоді боржник визнається банкрутом.

 

Оплата процедури банкрутства — яка?

 

Тут є кілька складових:

 • плата арбітражному керуючому, наприкінці 2021 року ця сума становила 37215 гривень або 15 прожиткових мінімумів;
 • оплачуються послуги адвоката (ціни різні, за домовленістю);
 • нотаріальні послуги, якщо потрібні.

Якщо врахувати, що у людини, яка йде на банкрутство, боргів дуже багато, плюс відсотки, які будуть рости і рости (якщо вона все-таки спробує повернути борги за кредитами), то процедура банкрутства все одно більш вигідна. Навіть з урахуванням витрат.

 

Актуальне питання — які борги вдасться списати при банкрутстві?

 

Якщо людина визнана банкрутом, реструктуризація проводиться не буде, тоді відбувається наступне:

 • громадянин визнається банкрутом (про це будуть відомості на офіційному порталі суду);
  вільне майно продається через торги, потім цими грошима погашаються борги, складається звіт.
 • Після чого — сума заборгованості, що залишилася списується. Якщо реалізовувати з майна нічого, то всю суму боргу можуть списати. Підсумок — життя без боргів.

 

Які ж борги не спишуть в будь-якому випадку?

 

Залишаються зобов’язання платити аліменти, а також виплати з відшкодування шкоди. Це можуть бути й інші зобов’язання (типу аліментів), але це вже окремі випадки.

 

Юридичний центр захисту боржників одним з перших в Україні допомагає провести процедуру банкрутства фізичних осіб, причому успішно! У нас є досвідчені фахівці. І оскільки ця послуга «під ключ», то участь клієнта потрібно буде в мінімальному обсязі, докладніше розповідаємо на консультації.

Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе вам.

 

Можете подивитися відгук нашого клієнта, який успішно завершив процедуру банкрутства:

 

 

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!