Законодавство і його нюанси змінюються дуже часто. За основними варто стежити, особливо тим, у кого є кредити, щоб бути в курсі подій і знати, як себе вести. Останні зміни стосуються боржників, і треба сказати, що вони не з найприємніших. На даний момент існує система автоматичного арешту рахунків, в результаті роботи якої з цих самих рахунків знімають гроші на сплату боргів за позиками. До неї приєдналися 7 банків України. Відповідний наказ видано Міністерством юстиції України (23.03.2021 № 1061/5).

 

Як все буде відбуватися?

Тепер банківським організаціям в Україні можна буде списувати кошти з рахунків громадян, тих, у яких є борги по кредитах перед цими організаціями. Причому, автоматично. Для цього банки отримують конкретні вимоги від виконавців, приватних і державних.

 

Єдиний реєстр боржників – ось список, в який потрапляють всі громадяни України, які мають борги. Вони ж потраплять і під автоматичні списання боргів. На даний момент експерти називають суму в 5 з половиною мільйонів – це загальна сума заборгованості громадян з Реєстру. За розбивці боргів виділяють найбільшу частину штрафів за порушення ПДР, аліментів неоплачених, боргів перед комунальниками. Звичайно ж, ті громадяни, які не платять відсотки по кредитах і не повертають основний борг, також потрапляють в цей список.

 

Які банки підключені до системи автоматичного списання?

В Україні функціонують 73 банки. На даний момент це банківські організації:

 • “ПриватБанк”;
 • “Монобанк”;
 • “ОКСІ Банк;
 • “Індустріалбанк”;
 • “ПроКредит Банк”;
 • “ТАСкомбанк”;
 • “Банк “Схід”.

 

Але це список не є вичерпним. Справа в тому, що до цієї системи списання боргів також підключені інші фінансові організації (приблизно 40 штук).

Решта ж банки готуються підключитися до цієї системи, тому в недалекому майбутньому списувати борги зможе переважна більшість банківських та інших фінансових організацій.

 

У чому відмінності від старої системи?

Раніше банківські організації могли лише заблокувати рахунки боржника. Їм потрібно було отримати відповідний документ, щоб стягувати кошти примусово. Могли лише автоматично списувати аліменти. Тепер же система буде влаштована так, що додаткових документів банку не потрібно, вся система буде налаштована автоматично на списання.

 

Новий алгоритм арешту банківських рахунків.

 1. Приватним або державним виконавцем буде створюватися вимога про те, щоб дізнатися чи є борг у громадянина і в якому розмірі. Далі вимога відправляють в банки. Це буде створюватися за допомогою АСИП – автоматизована система виконавчого провадження.
 2. Банки зобов’язані, отримавши цю вимогу, буквально протягом години (!) В робочий час відповісти виконавцю. У цьому буде задіяна система автоматизованого арешту грошових коштів.
 3. Виконавець одержує відповідь від банків, і якщо є борг, то створює постанову на арешт рахунків і відправляє назад в банк.
 4. Банк зобов’язаний заарештувати рахунок, точніше, грошові кошти на ньому. Інформація також доводитися до виконавця (що гроші на рахунках заарештовано). Якщо гроші на рахунках боржника є, то виконавча організація після арешту створює додаткову вимогу – на цей раз вже на списання коштів.
 5. Банк зобов’язаний списати кошти, якщо отримав від виконавця вимога по автоматизований системі. Вони йдуть на рахунок організації, що відноситься до державної або приватної виконавчої служби. Звідси кошти передаються стягувачам.

 

Виконавча служба Міністерства юстиції України отримала термін три місяці, для того, щоб повністю впровадити цю систему і зробити її життєздатною.

 

Що ж робити тим, у кого є борги за кредитами?

Якщо у Вас є борг по одному позиці або декільком, і Вам складно розібратися як його погашати, то потрібно звернутися до юристів компанії Юридичний центр захисту боржників. Тут: проаналізують саме Вашу ситуацію і запропонують найбільш оптимальні шляхи вирішення проблеми. Тому Ви не тільки не зіткнетеся з ситуацією автоматичного списання боргу, але ще і зможете закрити проблемні кредити з найкращою вигодою, а також повернути частину своїх коштів, якщо Ви переплатили кредитору незаконно. Для цього можете скористатися популярними послугами компанії – пакет “Вихід” або ЗПЗ – “Захист прав позичальника”.

 

Якщо самому складно розібратися в ситуації, телефонуйте (044) 334-81-90 або залишайте заявку на сайті через форму зворотного зв’язку для докладної консультації.

Залишити коментар

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!