Порука – один з видів виконання договірних зобов’язань за договором кредиту. Якщо Вам хтось пропонує стати поручителем, то пам’ятайте, що це повинно бути прописано в договорі і Ви повиінни будете підписати його. 

 

Якщо основний позичальник порушує терміни оплати кредиту, тоді за нього відповідати буде поручитель і кредитор звернутися до нього за оплатою боргу. 

 

Буває так, що поручителі за законом виплачують борг за основного позичальника, тоді кредитор зобов’язаний вручити документи, що підтверджують виплату. А ще важливо, що після цього поручителю перейдуть права кредитора – по суті, він може далі вимагати борг з того, поручителем кому він був.

 

Дуже важливо знати, що Ви можете стати поручителем тільки з власної волі, з Вашої згоди.

Якщо позичальник не зможе платити кредит, тоді це робить поручитель. Він виплачує все теж саме – відсотки, штрафи, пені та інші витрати. 

А ось якщо і позичальник, і поручитель відмовилися платити кредит, тоді кредитна організація може піти до суду. Дуже часто банки люблять це робити, так як їм не дуже цікаво “возитися” з поручителями і вимагати повернути борги. Суд – для них швидше. МФО ж зазвичай не звертаються до суду, а скоріше, до колекторської організації, яка “вміє вибивати борги”.

 

Пам’ятайте, якщо Вас хтось із родичів або знайомих просить стати поручителем по його кредиту, то тут потрібно добре подумати. Ставайте поручителем, якщо:

  • сума кредиту вашого знайомого для Вас “адекватна”. Ну тобто Ви розумієте, що в разі чого, це не стане для Вас життєвою проблемою і Ви зможете платити цей кредит.
  • Якщо Ви дуже впевнені в людині, що вона в змозі платити, і це навряд чи доведеться робити Вам. Все буде добре, і ви не посваритеся.
  • Якщо позичальник – Ваш дуже близький родич і з ним у Вас загальний бюджет.

 

Але бувають і інші ситуації – Ви не ставали поручителем, нічого не підписували, а Вам приходять повідомлення або дзвінки з вимогою виплатити чийсь кредит. Як бути в цьому випадку?

 

Подивіться невелике відео на нашому каналі про деякі аспекти поруки.

Справа в тому, що в наше століття розвитку інформаційних технологій та електронних комунікацій, практично будь-який кредит можна взяти онлайн (Закон України “Про електронну комерцію”).

Але так чи інакше, будь-яка кредитна організація (банк або МФО) зобов’язана підтвердити те, що даний кредит взяли саме Ви. Це може бути як переказ грошових коштів на Ваш рахунок або видача готівки через касу організації.

 

Повернути кредит людина зобов’язана тільки тоді, коли вона отримала його. Якщо ж вона його не отримувала, то такого обов’язку повернути виникнути не може.

 

Але подібні випадки бувають, шахрайські, коли якийсь кредитор повідомляє Вам (наприклад, по телефону), що нібито Ви взяли кредит і поверніть гроші. 

Навіть якщо договір хтось оформив на Вас, а гроші на Ваш рахунок не надійшли, то Ви маєте повне право нічого не платити. В судовому порядку можна оскаржити дані вимоги.

 

Про поруку ось що можна сказати. Згідно з нормами цивільного права “ніхто не може бути залучений до поруки примусово”. Тільки сам громадянин і з власної волі може стати поручителем по кредиту (особисто поставити свій підпис).

 

Договір поруки завжди складається в письмовому вигляді. Якщо Вам телефонують і вимагають повернути за когось борг, а Ви нічого не підписували, можливо ця людина вказала Вас контактною особою. Але – повернути його борги з цього Ви не зобов’язані.

  • Найкраще такі дзвінки (про поруку, про борги на Ваше ім’я) записати або зробити скріншоти письмових повідомлень.
  • Дізнатися, з якої організації вони надійшли.
  • Написати заяву в НБУ (додати ці докази). Це можна зробити навіть в електронному вигляді на сайті Національного банку.

 

Якщо Ви зіткнулися в подібними шахрайськими діями на Вашу адресу (неважливо – вимагають повернути чиїсь борги, кажуть, що Ви поручитель, погрожують), звертайтеся – ми проконсультуємо і допоможемо вам!

Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе Вам.

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!