У новинах останніх днів ми бачимо інформацію про те, що вже 18 українських банків підключилися до системи автоматичного блокування рахунків заборгували позичальників. І це не жарти. 

 

Які банки беруть участь в цьому на даний момент?

Ось список цих банків: ПриватБанк, Індустріалбанк, ПроКредит Банк, Універсал Банк, Райффайзен Банк Аваль, Львів, Конкорд, КредоБанк, ОКСІ Банк, ТАСкомбанк, Український капітал, Радобанк, ОТП Банк, Банк Схід, МетаБанк, Ідея Банк, Агропросперіс Банк.

 

Про наказ Мін’юсту.

Міністерство юстиції України видало наказ 23.03.2021 року про те, що гроші на рахунках боржників можуть бути автоматом заблоковані, якщо у них є борги. Все це робиться в рамках процедури примусового стягнення.

У квітні цього року деякі банки вже почали здійснення цього наказу, і почали блокувати рахунки боржників. А останні – це громадяни, які включені до Єдиного реєстру боржників.

 

Про блокування коштів.

 Спочатку система блокування мала свої нюанси, а саме блокувався весь рахунок боржника. Якщо на рахунку коштів більше, то заблокують тільки цю суму. А ось якщо коштів менше, то можуть заарештувати всі кошти на всіх рахунках.

 

Як було раніше?

Система працювала так. Виконавча служба відправляла запити в усі банки, щоб знайти, де знаходяться кошти боржника. Банки могли відмовити в наданні подібної інформації через банківську таємницю. Виникали складнощі. 

Коли рахунки все ж знаходилися, тоді Виконавець відправляв ще один запит на паперовому носії цієї банківської організації про те, щоб заарештувати кошти. 

Саме в квітні цього року відбулося оновлення системи Національного банку стосується воно розкриття банківської таємниці. Банки тепер зобов’язані по надійшов до них вимогу надати інформацію про наявність рахунків у боржника з номерами, а також про кошти на рахунках.

Тепер використовується Авторизована система виконавчого провадження з дозволу Мін’юсту для того, щоб виявити і заарештувати гроші на рахунках. По суті, система стала простіше.

 

У чому суть цієї процедури?

Виконавець (державний або приватний) подає запит про виявлення коштів у боржника, який надходить автоматично в усі банки (які приєднані в цю єдину автоматичну систему виконавчого провадження). Інформація обробляється протягом години.

Також виконавець у цій же системі подає запит на арешт коштів на рахунках боржника. Запит стає вимогою і відправляється в банки – там вказано вимогу списати суму і перерахувати за реквізитами виконавчої служби. 

 

У кого кошти автоматично будуть заарештовані?

Це стосується тих боржників, які входять до Єдиного реєстру боржників. Раніше така система була тільки щодо тих, хто платив аліменти. Тепер же це стосується всіх.

Якщо у Вас є борги за кредитами, а вже тим більше ви знаєте, що перебуваєте в реєстрі боржників, то почніть вирішувати це питання негайно. Юридичний центр захисту боржників орієнтований на допомогу тим, у кого є кредити в банках і МФО, накопичилися борги та інше. 

Почніть вирішувати питання з проблемними кредитами вже сьогодні, скориставшись нашою топовою послугою “Захист прав позичальника”!

 

Якщо самому складно розібратися в ситуації, Ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе Вам.

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!