Сьогодні ми з Вами розберемо питання – що таке пролонгації? Чи варто ними користуватися і платити за ними? І чому МФО люблять заманювати до себе клієнтів, саме обіцянками “вигод” від користування кредитами все довше і довше.

 

Що таке “пролонгації”?

 

Відповідь можна сформулювати таким чином – це ситуативне продовження вашого кредиту. Наприклад, день Х-день погашення кредиту (виплати). Цей день близько, а грошових коштів у Вас не вистачає. Вам починає дзвонити кредитор або колектори, і пропонувати зробити пролонгацію, вже якщо немає грошей. В іншому випадку Вам загрожують штрафи і пені.

Але, це не вихід із ситуації, а скоріше її посилення – коли Ви робите пролонгацію (ці платежі), то по суті Ви даруєте свої гроші кредиторам (або колекторам). У цей момент сума основного боргу не змінюється ніяк – залишається колишньою!

Коли ви все-таки вибрали пролонгацію і заплатили цю суму коштів, ви купуєте “тишу”. У цей момент колектори або кредитор перестають дзвонити. Ніяких “плюсів” тут більше немає.

 

Краще чинити інакше.

 

Припустимо, Ви знаєте, що в якийсь конкретний день (дату) у Вас на руках буде певна сума грошей, щоб закрити цей кредит повністю, то перед цим ви можете один раз заплатити пролонгацію.

В іншому випадку, якщо Ви не впевнені, що ця сума буде у Вас або знаєте, що її точно не буде, то платити пролонгації – все одно, що викидати свої гроші на вітер.

 

Випадок з життя. В однієї нашої клієнтки О. сума боргу становила 1500 гривень. Щомісяця клієнтку кредитор змушував робити пролонгацію в сумі 700 гривень. У підсумку, клієнтка користувалася пролонгацією 11 разів поспіль! У підсумку, вона своєму кредитору просто подарувала 7700 гривень. 

Проблема полягала ще й у тому, що у клієнтці було кілька кредитів. У таких випадках кредитори користуються психологічної вивертом, позичальник в страху використовує пролонгації. Але сума основного боргу 1500 і відсотки 1000 гривень у неї все ще залишалися. 

Який висновок? Борг залишився, відсотки залишилися, просто людина “годувала” своїми грошима кредитора. 

 

Але був і інший приклад. У клієнтки В. був кредит в Moneyveo сумою 11500 гривень. Клієнтка користувалася пролонгаціями – 6 місяців і сума склала 38000 гривень! На момент звернення до Юридичного центру захисту боржників кредитор вимагав з клієнтки суму в 20000 гривень. Тобто, клієнтка брала 11500, а кредитору виявилася винна…58000?! 

Який же був вихід з даної ситуації для нашої клієнтки?

Кілька письмових звернень і переговори юристів компанії з кредитором призвели до закриття цього кредиту за…2000 гривень!! 18000 були списані за кредитом Moneyveo. У підсумку, оскільки клієнтка платила пролонгації, то ціна кредиту в 11500 обійшлася їй в 40000 гривень. Зауважимо ще раз – через пролонгації!

 

Заради таких пролонгацій (подарунків) кредитори і колектора готові на багато що, вони на цьому дуже добре заробляють. 

У таких складних випадках потрібні судові розгляди, так як всі досудові заходи швидше за все виявляться неефективними (складно щось довести). 

 

Які наші рекомендації?

 

  • Не користуватися пролонгаціями – не дарувати свої гроші кредитору або колекторам!
  • Потрібно зібрати суму грошей для того, щоб закрити кредит повністю.
  • Звичайно, важливо не піти на поступки кредитору, коли він Вас стане залякувати штрафами і пенями. Важливо! Кредитор не може нарахувати Вам штрафів більше, ніж в 2 рази від взятої Вами суми.

 

Якщо Ви звернетеся в Юридичний центр захисту боржників, то можна домовитися закрити кредит, заплативши тільки “тіло” (основний борг) і невеликі відсотки. Ми завжди ведемо діалог з кредитором таким чином, щоб списати максимум нарахованого неправомірно! 

 

Подивіться відео у нас на каналі про це:

 

Якщо самому складно розібратися в ситуації, Ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотного зв’язку. Наш консультант допоможе Вам.

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!