Законодавство і його нюанси змінюються дуже часто. За основними варто стежити, особливо тим, у кого є кредити, щоб бути в курсі подій і знати, як себе вести. Останні зміни стосуються боржників, і треба сказати, що вони не з найприємніших. На даний момент існує система автоматичного арешту рахунків, в результаті роботи якої з цих самих рахунків знімають гроші на сплату боргів за позиками. До неї вже приєдналися декілька банків України. Відповідний наказ видано Міністерством юстиції України (23.03.2021 № 1061/5).

 

Як все буде відбуватися?

Тепер банківським організаціям в Україні можна буде списувати кошти з рахунків громадян, тих, у яких є борги за кредитами перед цими організаціями. Причому, автоматично. Для цього банки отримують конкретні вимоги від виконавців, приватних і державних.

Єдиний реєстр боржників – ось список, в який потрапляють всі громадяни України, у яких є борги. Вони ж потраплять і під автоматичне списання боргів. На даний момент експерти називають суму в 5 з половиною мільйонів — це загальна сума заборгованості громадян з Реєстру. По розбивці боргів виділяють найбільшу частину штрафів за порушення ПДР, аліментів, що неоплачені, боргів перед комунальниками. Звичайно ж, ті громадяни, які не платять відсотки за кредитами і не повертають основний борг, також потрапляють в цей список.

 

Які банки підключені до системи автоматичного списання?

В Україні функціонують 73 Банки. На даний момент це банківські організації: “ПриватБанк”, “МоноБанк”, ОКСІ Банк, “Індустріалбанк”, “ПроКредит Банк”, “ТАСкомбанк”, Банк “Схід”.

Цей список не вичерпний. Справа в тому, що до цієї системи списання боргів також підключені інші фінансові організації (приблизно 40 штук).

Решта ж банків готуються підключитися до цієї системи, тому в недалекому майбутньому списувати борги зможе переважна більшість банківських та інших фінансових організацій.

 

У чому відмінності від старої системи?

Раніше банківські організації могли лише заблокувати рахунки боржника. Їм потрібно було отримати відповідний документ, щоб стягувати кошти примусово. Могли лише автоматично списувати аліменти. Тепер система буде влаштована так, що додаткових документів банку не буде потрібно, вся система буде налаштована автоматично на списання.

 

Новий алгоритм арешту банківських рахунків.

  • Приватним або державним виконавцем буде створюватися вимога про те, щоб дізнатися чи є борг у громадянина і в якому розмірі. Далі вимогу відправляють в банки. Це буде створюватися за допомогою АСВП — автоматизована система виконавчого провадження.
  • Банки зобов’язані, отримавши цю вимогу, буквально протягом години (!) в робочий час відповісти Виконавцю. У цьому буде задіяна система автоматизованого арешту грошових коштів.
  • Виконавець отримує відповідь від банків, і якщо є борг, то створює постанову на арешт рахунків і відправляє назад в банк.
  • Банк зобов’язаний заарештувати рахунок, точніше, грошові кошти на ньому. Інформація також доводитися до Виконавця (що гроші на рахунках заарештовані). Якщо гроші на рахунках боржника є, то виконавча організація після арешту створює додаткову вимогу — цього разу вже на списання коштів.
  • Банк зобов’язаний списати кошти, якщо отримав від Виконавця вимогу щодо автоматизованої системи. Вони йдуть на рахунок організації, що відноситься до державної або приватної виконавчої служби. Звідси кошти передаються стягувачам.
  • Виконавча служба Міністерства юстиції України отримала термін три місяці, для того, щоб повністю впровадити цю систему і зробити її життєздатною.

 

Що ж робити тим, у кого є борги за кредитами?

Якщо у Вас є борг по одній позиції або декілька, і ви не знаєте, що можна зробити, щоб вирішити це, то потрібно звернутися до юристів компанії Юридичний центр захисту боржників. Тут: проаналізують саме вашу ситуацію і запропонують найбільш оптимальні шляхи вирішення проблеми. Тому Ви не тільки не зіткнетеся з ситуацією автоматичного списання боргу, але ще і зможете закрити проблемні кредити з найкращою вигодою, а також повернути частину своїх коштів, якщо ви переплатили кредитору незаконно. Для цього можете скористатися популярними Послугами Компанії-пакет “Вихід” або ЗПП — “Захист прав позичальника”.

 

Якщо самому складно розібратися в ситуації, ви можете зателефонувати нам за номером (044) 334-81-90 або залишити заявку на сайті через форму зворотнього зв’язку. Наші консультанти допоможуть Вам.

Не відкладайте на завтра те що можна зробити сьогодні.

Почніть з малого, пройдіть безкоштовну консультацію по телефону прямо зараз і ви дізнаєтеся як вирішити проблемні заборгованості!